Cynthia the Sinnoh League Champion
and
someone whose beauty is matched by her strength.

Kapitola 4.: U jezera

17. dubna 2013 v 0:00 | Cynthia the Champion |  Pokémon: Cesty v Sinnohu
Ahojky :)
Trvalo to déle, vím, ale už je to tady :). Další kapitola dopsaná a já se pokusím co nejdříve napsat další. Snad to nebude trvat tentokrát tak dlouho x). Nevím, co bych jiného řekla, takže vám jen přeji příjemné počtení a prosím, zanechte více zpráv. Potřebuji znát vaše názory :).
~ Cynthia the Champion


U jezera

Ashe vzbudilo cosi, co ho lechtalo na tváři. Zdálo se, že je už ráno. Pomalu otevřel oči, aby identifikoval onu bytost. Jaké bylo jeho překvapení, když uviděl Pikachu, jak se na něj směje.
,,Pikááá," vypískl Pikachu vesele a skočil do Ashovy okamžitě připravené náruče.
,,Pikachu, ty jsi v pořádku!" objal svého pokémona a zasmál se. Byl neskonale šťastný, že se Pikachu nic nestalo. Zjistil také, že už ho hlava tolik nebolí. A pak si vzpomněl na jednu důležitou věc. Vzhledem k tomu, že již bylo ráno, měla by být Cynthia dávno zpět. Posadil se, aby se rozhlédl. Měl pravdu. Cynthia, jak se zdálo, spala v náručí Garchompa, který byl opřený o jeden ze stromů stejně jako Lucario. Ani jeden z pokémonů již nespal. Dívali se na Ashe s Pikachu.
,,Dobré ráno, Garchompe a Lucario," řekl Ash s přitroublým úsměvem na rtech. ,,A Lucario, děkuju za noční stráž," dodal rychle.
,,Hear," přikývl Lucario s nepatrným úšklebkem. Cynthia se zavrtěla, což ihned upoutalo pozornost všech přítomných. Pomalu otevřela oči a zamrkala, aby přivykla světlu. Garchomp otevřel své ochranářské obětí a Cynthia se posadila.
,,Dobré ráno," usmála se na Ashe.
,,I vám, Cynthie," odvětil zdvořile Ash nespouštěje z ní oči. Pohladila Garchompa po hrudi a vstala.
,,Vypadá to, že je Pikachu lépe," zhodnotila stav elektrického pokémona, který na ni koukal poněkud vyjeveně. Ash pochopil.
,,Jo, Pikachu, ty ještě neznáš Cynthii," začal s vysvětlováním. ,,Pomohla mi tě najít a dostat tebe i ostatní od Rakeťáků." Pikachu se usmál a zamával na Cynthii. Ta mu úsměv oplatila a sehnula se pro tašku na zemi, které si až nyní Ash všiml. Pravděpodobně se v noci vracela právě pro ni.
,,V noci jsem tě nechtěla budit," začala mezitím, co se přehrabovala v tašce. ,,Říkal jsi, že tě bolí hlava?" zeptala se a konečně vyndala krabičku s nějakými léky. Ash přikývl.
,,Ale teď už je to mnohem lepší," rychle dodal, když už chtěla Cynthia vymáčknout z platíčka jednu tabletu.
,,Vážně?" optala se pro jistotu. Znovu přikývl. ,,Dobře. Kdyby tě ale nějak víc bolela, řekni mi to, ano?"
,,Řeknu," ubezpečil ji Ash a také se postavil. Pikachu mu již seděl na rameni. Pořádně se protáhnul a zívnul. Cynthia vrátila prášky zpět do tašky. Místo nich vyndala nádobku s pokémoním jídlem. Byly to krekry velké asi jako chlebíčky. Ash mohl odhadnout, že jsou velmi chutné, protože hned vedle Cynthie stál jak Garchomp tak Lucario. Oběma pokémonům dala po třech kouscích. Lucario si na nich okamžitě začal pochutnávat s blaženým úsměvem a přimhouřenýma očima. Garchompovi je dala rovnou do tlamy, protože by je neměl jak jinak držet. Pohladila Lucaria po rameni a Garchompa poplácala po hrudi. Potom se otočila na Ashe s Pikachu. Vyndala jeden krekr, který podala Pikachu.
,,Piká," poděkoval s úsměvem pokémon a vzal ho do paciček.
,,Děkuju, Cynthie," vyhrkl rychle Ash.
,,Není zač," přikývla a zasmála se. ,,To je maličkost. Snad už bude Pikachu v pořádku." Zavřela nádobku a uklidila jí zpět do tašky.
,,Kam máš vlastně namířeno, Ashi?" zeptala se zájmem a dala si tašku přes rameno.
,,Teď momentálně do města Celestic, odkud letí letadlo do Kanta. Musím si rozmyslet, co dál, tak sem chtěl zajet domů," vysvětlil Ash. Cynthia nadzdvihla obočí.
,,Ty pocházíš z oblasti Kanto?" vyzvídala překvapeně. Ash přikývl. Chvíli si ho poněkud zamyšleně prohlížela. ,,Ashi, řekni mi, neúčastnil ses náhodou ligy oblasti Sinnoh?" zeptala se, čímž Ashe mírně vykolejila. I Pikachu se zdál být překvapený.
,,Zúčastnil," odpověděl prostě. ,,Jak to ale víte?"
Cynthia se ušklíbla a na chvilku zavřela oči.
,,Řekněme, že si příležitost vidět ligu oblasti Sinnoh nenechám ujít," řekla tajemně. ,,Byl jsi mi hned nějaký povědomý." Vzala do ruky dva pokébally a namířila je na Garchompa s Lucariem. Ti měli již snědeno. ,,Moc vám děkuju, teď se vraťte." Červený proud světla zahalil oba pokémony, kteří tak zmizeli uvnitř v pokéballech. Obrátila pozornost zpět na Ashe, který stále koukal jak puk. ,,Zdá se, že máme stejnou cestu," oznámila s úsměvem. ,,Chtěla jsem se také stavit ve městě Celestic," dodala.
,,Já původně chtěl jet vlakem," podrbal se Ash na hlavě. ,,Jenže železnice se rozbila a čekat, než ji opraví, by zabralo víc času, než dojít do města Celestic pěšky."
,,To je naprosto stejný důvod, proč jsem se i já rozhodla jít po svých," zasmála se. ,,Pojďme, ať neztrácíme čas," pobídla ho a vykročila kupředu. ,,Povídat si můžeme po cestě," zavolala na něj přes rameno, když se zatím neměl k pohybu. Ash tedy rychle vyrazil za ní, aby s ní udržel krok.
Prošli mezi keři, do kterých v noci Garchomp udělal průchod, a vyšli na cestu. Slunce prosvítalo mezi stromy a krásně tak ozařovalo trávu a květiny podél cesty, na kterých se třpytila rosa. Ash cítil, jak se les pomalu probouzí. Každou chvílí jim nad hlavami přelétlo hejno Starly nebo přes cestu přehopkal párek Budewů. V keřích mohli i zahlédnout Burmyho, jak si sbírá lístky, do kterých by se schoval. Jednoduše krásné ráno po tak příšerné noci.
Ash se po očku podíval na Cynthii, která si také užívala tu příjemnou atmosféru. Vypadala tak klidně a v záři slunce se jí nádherně leskly její po kolena dlouhé blonďaté vlasy. Možná by se taky mohl v klidu kochat přírodou, kdyby se nezačal ozývat jeho žaludek. Přeci jen ještě nejedl.
,,Achjo, já mám hlad," zabědoval a zastavil. Prostě to nevydržel, musel to říct. ,,Nemohli bychom najít nějaké bobule?" tázal se se zoufalým pohledem na tváři drže se za břicho.
,,Páni, omlouvám se," začala spěšně Cynthia a vyndala z tašky nějakou tyčinku. ,,Nejsem zvyklá na cestách moc jíst, nenapadlo mě, že budeš mít hlad," dodala podávajíc tyčinku Ashovi. Ten vyjeveně koukal.
,,Ale to mi přece nemusíte dávat, co byste pak jedla vy?" rozmlouval jí. Vážně nechápal, proč mu dává svoje jídlo. Cynthia chvilku mlčela. Nevěděla co říct. Po chvilce vydechla a zavřela opět na chvilku oči.
,,Ashi, mám jich v tašce ještě pár, a jak jsi řekl, můžeme najít nějaké bobule. A za další, prosím, tykej mi," řekla klidně s úsměvem. Nyní to byl Ash, kdo nevěděl, co říct.
,,Děkuju," usmál se prostě a přijal tyčinku. Cynthia se ušklíbla, když se Ash do tyčinky s chutí zakousl. ,,Mňam," mlasknul.
,,Je vidět, že ti zachutnalo," popíchla ho, a když Ash viděl ten pohled, který na něj přitom upřela, myslel, že červenější barvu už nabrat ani nemůže. ,,Pojďme," pobídla ho. ,,Věděla bych o místě, kde rostou skvělé pomerančové bobule," otočila se na podpatku a vykročila dál po cestě. Ash se dlouho nerozmýšlel a šel hned za ní ukousávaje přitom stále tyčinku. Srovnal s ní krok a rozhodl se započít nějakou konverzaci, to ticho pro něj bylo až moc trapné.
,,Jak jste mě..."
,,Jsi," skočila mu do řeči mírně, aby ho opravila. Přitom Ash postřehl, že se směje.
,,Em... promiň," omluvil se hned a pokračoval. ,,Jak si mě vlastně našla? A jak si věděla, že potřebuju pomoct?" Cynthia se zhluboka nadechla.
,,Byla to docela náhoda," začala. Ash jí po očku pozoroval. Fascinovalo ho, jak mluví a taky ho fascinovala její dlouhá hříva, která se tak nádherně leskla na slunci. ,,Chtěla jsem se utábořit nedaleko od tebe, ve tmě se člověk v lese špatně orientuje, i když mi Spiritomb svítil na cestu. Navíc ráno moudřejší večera. A pak jsem uslyšela hluk," na chvilku se odmlčela a podívala se na stranu, kde se pohnulo křoví. Byl to jen další Burmy. Obrátila svou pozornost opět na cestu a pokračovala. ,,Nevěděla jsem moc přesně, odkud to jde, ten zvuk se rozléhal všude, ale zdálo se mi, že to je směrem dál po cestě. Tak jsem se vydala hledat. No a náhodou jsem se nespletla. Uviděla jsem tě tam ležet, takže jsem přirozeně chtěla pomoci. Nedýchal jsi, a tak jsem provedla první pomoc. Dál už to pak znáš," dořekla s klidem. Ashe polil pot. Provedla mu první pomoc? A to i dýchání z úst do úst? Cítil, jak rudne. Možná by byl raději, kdyby o tom nevěděl.
,,Aha..." vykoktal. Na víc se nezmohl a raději odvedl konverzaci zase jiným směrem. ,,Myslím, že jsem tě viděl ve městě Solaseon, před tou zápasovou arénou," řekl jen tak mimochodem. ,,Byla jsi s Elitní čtyřkou. Vy se znáte?" zeptal se zvědavě. Cynthia jakoby znervózněla, ale jen na chvíli. Nebo se to Ashovi jen zdálo.
,,Jsme přátelé," odpověděla prostě. ,,Ty se s nimi také znáš?" obrátila otázku proti němu. Ash zpozoroval, že nechce mluvit o sobě. Ale co. Nebude se hloupě vyptávat.
,,No, vlastně jsem je viděl poprvé v životě. Neměl jsem tušení, co jsou zač," přiznal a pohladil Pikachu, který mu spokojeně seděl na rameni. ,,A omlouvám se, že jsem poslouchal váš rozhovor..."
,,Zvědavost je, u kluka jako jsi ty, přirozená věc, Ashi," zasmála se. ,,Taky jsem byla takhle zvědavá. Vlastně jsem pořád svým způsobem zvědavá," přiznala s úsměvem. Najednou zastavila. ,,Myslím, že to je teď tudy asi tak sto metrů do lesa," ukázala napravo, kde byla mírně vyšlapaná cestička.
Vykročila znovu vpřed směrem po úzké cestičce. Ash šel hned za ní. Po chvilce to bylo trochu víc z kopce, takže měl co dělat, aby nesklouznul a nesvalil tak Cynthii na zem. Ta, jak se zdálo, ač měla vysoké podpatky, s tím neměla zvlášť velké potíže. Nechápal to. Být na jejím místě, tak už leží milionkrát i na rovině. Podíval se dopředu před Cynthii, jestli už neuvidí cíl jejich cesty. Překvapilo ho, když před nimi spatřil asi dvacet metrů vzdálený břeh jezera. Kopec se pozvolna zmírňoval, až přešel do roviny. Zdálo se, že les také končí. Po pár krocích stanuli na loučce, která se rozprostírala kolem celého jezera.
,,Páni," vydechl Ash polohlasně při pohledu na třpytící se hladinu. Slunce bylo už poměrně vysoko, mohlo být tak kolem jedenácté hodiny.
,,Támhle si můžeme sednout," ukázala Cynthia směrem k několika větším kamenům, které ležely kousek od nich. Ihned k nim přešla a odložila si tašku na zem. ,,A když se podíváš vpravo za sebe, Ashi, uvidíš ony slíbené bobule," usmála se a sáhla k pasu pro pokéball. ,,Garchompe," vyhodila pokéball elegantním švihem ruky nad sebe a z něj se zařváním vynořil opět její Garchomp. ,,Mohl bys, prosím, donést v křídlech pár támhletěch bobulí?" požádala ho mile. Garchomp přikývl, odrazil se od země a přelétl ke stromu s pomerančovými bobulemi. Tam se zastavil a vypadlo to, že se zamýšlí, jak nejlépe bobule ze stromu sundat tak, aby je nerozmašíroval. Po chvilce prostě do stromu vrazil bokem. Podivně a hlasitě to zadunělo a okamžitě jich ze stromu spadalo neuvěřitelné množství. Vlastně se zdálo, že spadaly všechny.
Cynthia nadzdvihla obočí, pak zavřela oči a začala se smát s připlesklou dlaní přes obličej.
,,Garchompe, řekla jsem pár," usmála se pak na svého pokémona, který vypadal poněkud sklesle. Pravděpodobně, že se mu směje. Přišla k němu a poplácala ho po hrudi. ,,To nevadí, alespoň že jsi ten strom neporazil," věnovala mu uklidňující pohled, přestože se stále nepřestávala chichotat.
,,Gaaar," objal ji najednou se smíchem Garchomp. Ash s Pikachu je oba sledovali s upřeným pohledem. Bylo vidět, že je mezi Cynthií a Garchompem opravdu pevné přátelství. Dokonce by Ash řekl, že tak pevné jako mezi ním a Pikachu. Začal si pohrávat s myšlenkou, že by jejich přátelství otestoval i v zápasu. Jistě bude dobrá trenérka, Rakeťákům to docela nandala a navíc... kolik trenérů má Garchompa nebo Spiritomba? Ona je vlastně první, u koho je viděl.
,,Ashi?" zavolala na něj najednou Cynthia, čímž ho vytrhla ze zamyšlení. Sbírala zrovna ze země bobule a dávala je do Garchompových křídel, která měl přiložená k tělu tak, že tvořila spolu s jeho hrudí dokonalou mísu. ,,Budeme potřebovat víc strávníků, jestli to tady nechceme nechat jen tak," řekla a Ash hned věděl, co má na mysli. Přikývl a vzal do rukou všechny svoje pokébally.
,,Tak kamarádi, pojďte ven!" zvolal a vyhodil je do vzduchu. Na místě se hned objevilo pět pokémonů - Infernape, Buizel, Torterra, Staraptor a Gliscor. ,,Tohle je Cynthia, hodně mi pomohla," představil ji hned pokémonům, když viděl, že se na ni dívají poněkud nedůvěřivě. ,,A tohle je její pokémon Garchomp. Máte chuť na pár pomerančových bobulí?" zeptal se, ukazuje na Garchompa držícího plnou náruč modrých plodů. Všichni jeho pokémoni radostně zajásali. Pikachu jako první rychle seskočil Ashovi z ramena a přiběhl ke Garchompovi, který se sehnul, takže si Pikachu mohl vzít jednu bobuli. Ostatní pokémoni také postupně přicházeli ke Garchompovi, aby se najedli.
Jen Torterra stála na svém místě a pozorovala je, jak hodují. Ash si toho vůbec nevšiml, byl až příliš zahloubán do svých myšlenek, takže nyní seděl na kameni a pozoroval hladinu vody.
,,Tady máš," ozvala se najednou Cynthia mile. Ash stočil pohled jejím směrem. Stála shýbnutá před Torterrou držíc pět bobulí v dlaních.
,,Terra," poděkovala ihned radostně Torterra a vzala si do pusy pár bobulí. Cynthia trpělivě počkala, než sní i zbytek a pak jí pohladila po hlavě. ,,Kdybys chtěla ještě, stačí se ozvat," informovala ji. Ashe fascinovala čím dál víc. Nejen že byla krásná, ale také velice hodná a starostlivá. A kdo ví? Třeba bude i skvělá protivnice v zápase.
,,Cynthie, mohu se na něco zeptat?" oslovil ji.
,,Minutku," vztyčila ukazováček, čímž dala najevo, aby počkal. Sáhla pro své pokébally a vyhodila je do vzduchu jako prvně Ash. ,,Čas na něco k snědku," zvolala a během pár vteřin se objevili Lucario, Spiritom - ty Ash již znal - a dále překrásný vodní pokémon Milotic, nádherný létající pokémon Togekiss, kterého měla také Ashova kamarádka Dawn, jen tenhle se zdál o něco větší, a pak naprosto rozkošný Glaceon.
,,Ghlaaay," vypískl okamžitě Glaceon, když spatřil Cynthii, rozběhl se k ní a skočil jí do náruče.
,,Taky tě ráda vidím," zasmála se Cynthia a pevně ho objala. Zdálo se, že Glaceon Cynthii doslova zbožňuje. ,,Běž se pozdravit s novými přáteli," pobídla ho mírně, položila na zem a Glaceon se rozběhl za Ashovými pokémony, kde už byli i ostatní její pokémoni. Tedy až na Milotica, který neodolal a skočil do vody. Cynthia přišla k Ashovi.
,,Tak copak jsi chtěl?" zeptala se sedajíc si vedle něj. Ash zaváhal. Najednou pochyboval o nápadu vyzvat ji na zápas. Měl z toho podivný pocit, ale nevěděl, co onen pocit vyvolalo.
,,Vlastně...," začal pomalu. Nakonec ale řekl něco úplně jiného, než chtěl. ,,Nemohli bychom se zdržet o něco dýl a jít si zaplavat?" Vyhrkl to rychleji, než o tom stačil vůbec přemýšlet.
Cynthia vykulila oči. Poprvé od doby, co ji Ash poznal, najednou vypadala nervózně a velice nejistě.

Pokračování příště...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MMF MMF | 17. dubna 2013 v 15:55 | Reagovat

Kde jsi našla Cynthiiny pokémony? Jinak velmi dobrý příběh, úplně se vidím na Ashově místě, jak dělám stejné kraviny :-D

2 Cynthia the Champion Cynthia the Champion | E-mail | Web | 17. dubna 2013 v 16:41 | Reagovat

[1]: To mě těší, že se s ním někdo i ztotožnil :-D ... Pokémoni jsou známí ze seriálu a ostatní z her. Cynthia (s dovolením já :-D) vlastí celkem deset známých pokémonů - ti, co jsou v povídce a pak ještě Gastrodon, Roserade, Braviary a Elektross ;-)

3 MMF MMF | 17. dubna 2013 v 19:53 | Reagovat

[2]: já totiž hraji pokémon diamond a tam nemá Glaceona a Togekisse, ale právě Gastra s Roseradem

4 Cynthia the Champion Cynthia the Champion | E-mail | Web | 17. dubna 2013 v 23:07 | Reagovat

Ono to je tak, že v DP má ty, co znáš :-D V Platinum má místo Gastrodona Togekisse, v Black and White má Spiritomba, Garchompa, Milotica, Lucaria, Braviaryho a Elektrosse a v Black and White 2 má ve městě Undella Spiritomba, Milotica, Togekisse, Lucaria, Glaceona a Garchompa a pak ve World Tournament Garchompa, Spiritomba, Roseradea, Togekisse, Lucaria a Glaceona :-D

5 MMF MMF | 18. dubna 2013 v 7:09 | Reagovat

ááááha :-D

6 MMF MMF | 3. května 2013 v 20:00 | Reagovat

Kdy bude další kapitola?

7 Cynthia the Champion Cynthia the Champion | E-mail | Web | 5. května 2013 v 1:54 | Reagovat

[6]: Trvá to, já vím, nějak se nemůžu přimět jí napsat a navíc se mi v hlavě zrodilo několik dalších příběhů, takže je to o to horší, ale pokusím se s tím něco udělat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama