Cynthia the Sinnoh League Champion
and
someone whose beauty is matched by her strength.

Kapitola 3.: Záchranná operace

28. března 2013 v 1:51 | Cynthia the Champion |  Pokémon: Cesty v Sinnohu
Ahojky :)
Trvalo to delší dobu, než jsem měla původně v plánu, ale je to konečně tady. Další kapitolu jsem dopsala, tak vám jí sem hned dávám, ať si jí můžete přečíst :). Komentář na facebooku či na blogu mě opět potěší. Za lajky děkuju, ale nic moc toho neřeknou, psaný názor by byl lepší ;). Už nebudu zdržovat :).
Přeji příjemné počtení :)
~ Cynthia the Champion


Záchranná operace

Garchomp už v tu samou vteřinu vystartoval proti oběma útokům obklopený modrou září, která se zformovala do podoby dračí hlavy. Dračí spěch měl takovou sílu, že v něm semínkový útok i stříbrný vítr naprosto zanikly a on tak plnou silou narazil do Yanmegy i Carnivinea. Nastal výbuch, který zahalil pokémony do kouřové clony. Ash to sledoval s hrůzou v očích. Bylo to na něj až moc rychlé, takže neměl tušení, že Garchomp oba útoky vyrušil.
,,Běž pro Pikachu, Ashi," ozvala se Cynthia, aniž by na Ashe pohlédla. ,,Postarám se o to, běž," dodala, když se neměl k pohybu. Přikývl tedy a obloukem se rozběhl ke kleci s Pikachu. Hned po pár metrech cítil ostrou bolest vystřelující mu do hlavy. Asi se praštil víc, než myslel. I přesto nezastavoval a běžel dál.
Rakeťáci si ho ani nevšimli. Vyděšeně hleděli před sebe. Kouř se rozestoupil. Garchomp stál před Cynthií bez jediného škrábnutí. To samé se ale nedalo říct o jejich pokémonech, kteří leželi na zemi neschopni zápasu.
,,Hear, hear!" ozval se vedle Cynthie odhodlaně Lucario.
,,Nech to na nás," usmála se na něj. ,,Odvedl jsi skvělou práci, když jsi nás sem dovedl. Teď si odpočiň," řekla a vyndala pokéball, do kterého Lucaria vrátila. Pak se zaměřila opět na Rakeťáky.
,,To ne!" vykřikli Jessie s Jamesem zírajíc na své padlé pokémony. Oba vzali do rukou další pokébally.
,,Cacneae!" zvolal James. Z pokéballu vylétla malá kaktusová rostlina, která se hrdinně postavila naproti Garchompovi.
,,Sevipere!" vyslala pokéball Jassie. Vedle Cacneae se objevil se zasyčením velký černý had se žlutými skvrnami, červeným šípovitým ocasem a dlouhými tesáky.
,,Gááár!" zařval hlasitě Garchomp. Zdálo se, že se mu nelíbí, že proti němu stojí opět dva pokémoni. Tedy ne, že by si s nimi nedokázal poradit.
,,U padouchů nemůžeme očekávat dodržování pravidel, Garchompe," řekla Cynthia směrem ke svému pokémonovi.
,,Sevipere, jedový ocas!" křikla Jessie. Had vystartoval směrem ke Garchompovi a jeho ocas se fialově rozzářil.
,,Uhni mu!" přikázala Cynthia. Garchomp na její povel vzlétl do vzduchu. Jedový ocas zasáhl už jen zemi.
,,Cacneae, ostnovou střelu!" zavelel James. Cacnea vyslala proti Garchompovi velké množství bílých šipek, které se blížily ohromnou rychlostí.
,,Plamenomet, rychle," řekla Cynthia. Garchomp zareagoval okamžitě a z jeho tlamy vyšel ohromný ohnivý plamen, který spálil ostnovou střelu jako nic a zasáhl Cacnei, která padla na zem neschopna boje. James zavrčel a vrátil oba své pokémony.
,,Co ty si zač, ženská?!" zavolal směrem k Cynthii, ta se jen usmála. Jessie se rozhodla pokračovat v boji.
,,Sevipere, znovu jedový ocas!" Seviper skočil po Garchompovi a už se chystal udeřit.
,,Odkloň ho dračím spárem!" dala další pokyn Cynthia. Její pokémon se rozpřáhl, jeho drápy na koncích křídel nabraly svítivě modrou barvu, a vykryl jedový ocas. Seviper dopadl na zem. Cynthia neztrácela čas. Než se jejich protivník stihl vzpamatovat, napřáhla před sebe ruku se slovy: ,,Bušivý útok!" Garchompova křídla se bíle rozzářila, natáhl je obě před sebe a vystřelil rychlostí rakety k Seviperovi, kterého udeřil mohutným útokem přímo do hlavy tak, že ho to zarazilo do země.

Ash mezitím, co Cynthia zaměstnávala Rakeťáky, doběhl až k Pikachu. Ten, jak se zdálo, byl stále mimo sebe.
,,Pikachu," zašeptal Ash. ,,Vzbuď se, prosím." Pikachu se ani nehnul. Ash si na kleci všiml červeného čudlíku. Rozhodl se to risknout a zmáčknul ho. Lasery se zasyčením zmizely. Ash vyndal Pikachu opatrně z klece a položil ho na zem. ,,Prober se, už jsem u tebe," snažil se ho probudit. Marně. Pohladil ho po hlavičce. ,,Hned jsem zpět," řekl a přeběhl ke koši balónu. Pokusí se nejprve najít svoje ostatní pokémony. Vyhoupl se přes okraj koše dovnitř. Rozhlédl se. Skutečně tam byla kovová bedna, do které předtím Jessie jeho pokébally dala. Naštěstí hned vedle bedny ležely klíče. V duchu se zaradoval. Uchopil je do ruky a odemkl s nimi zámek. Na dně bylo všech pět jeho pokéballů. Rychle je popadl a připnul si je zpět na svůj pásek. Vylezl z koše balónu a přiskočil opět k Pikachu. Vzal ho do náruče. ,,Neboj, všechno bude dobrý," říkal mu, ale i sám sobě na uklidnění. Pohlédl směrem na Rakeťáky a Cynthii. Zdálo se, že Garchomp právě vyřadil Sevipera. Ash se sebral a rozběhl se zpět k Cynthii s Pikachu pevně v rukách. Zastavil se kousek od ní.
,,Máš svoje pokémony?" zeptala se ho okamžitě. Přikývl. Usmála se. ,,Tak to tedy můžeme ukončit," řekla spíš jen tak pro sebe. Ash pohlédl na Jessie. Tvářila se, jakoby jí něco kouslo, když vracela Sevipera do pokéballu. A pak když si všimla Ashe držícího Pikachu, nabrala fialovo-rudou barvu.
,,Jak si to představuješ, že nám ukradneš, co sme si my ukradli?!" zapištěla, a aby dodala svému projevu důraz, pořádně si dupla. ,,Meowthe, dělej něco!" Meowth najednou držel v ruce nějaký ovladač s čudlíkem, který okamžitě zmáčknul. Rakeťáci naskočili do balónu z pod kterého se vynořily obří nohy a ze stran vyjely obří ruce - ty které předtím chytily Ashe.
,,Chachachá!" chechtali se padouši, když viděli Ashův a Cynthiin vyděšený pohled.
,,No potěš..." špitla Cynthia. Robotický balón byl takhle vysoký asi tak deset metrů, což bylo přeci jen na Garchompa trochu moc velké.
,,To zvládneme," usmál se na ní odhodlaně Ash. ,,Tyhle jejich výrobky nebývají moc odolný ani stabilní," ušklíbl se. Dal si Pikachu jen do jedné ruky a druhou sáhl po pokéballu u pasu, aby přivolal na pomoc svého pokémona.
,,Infernape, volím si tebe!" Hned před ním se objevil asi jako Ash vysoký ohnivý opičí pokémon. ,,Pojďme zaútočit společně," navrhl pak Cynthii, která s úsměvem přijala.
,,Infernape, zářivý bleskový útok!" zavelel Ash nadšeně.
,,Dračí spěch, Garchompe!" natáhla ruku vpřed. Oba pokémoni vyrazili s odrazem ze svého místa přímo k Rakeťákům. Ti nestihli nijak reagovat. Mohutné útoky vrazily do koše balónu a nastal výbuch. Zatímco Infernape s Garchompem pevně přistáli na zemi, Rakeťáci odlétali vzduchem na kilometry daleko.
,,Už zase mizíme ze scény!" Zaslechli ještě Ash se Cynthií a pak už se jim ztratili z dohledu. Oba dva zůstali stát beze slova a nějakou chvilku se dívali směrem, kam Rakeťáci odletěli. Cynthia vzala do ruky pokéball.
,,Dobrá práce, Garchompe," ocenila svého pokémona a vrátila ho do jeho pokéballu. Ash učinil totéž s Infernapem.
,,Vedl sis skvěle," řekl ještě, když schovával pokéball za opasek. Pak obrátil pozornost k Cynthii. Ta si nyní se starostlivým pohledem prohlížela Pikachu. ,,Moc děkuju, Cynthie," promluvil Ash. ,,Nevím, co bych bez vás dělal." Nepatrně přikývla nespouštějíc z Pikachu zrak. Přišla k Ashovi blíž.
,,Mohu?" zeptala se a nastavila ruce. Ash pochopil, že chce, aby jí dal Pikachu. Podal jí ho tedy. Opatrně ho převzala a položila mu ruku na čelo.
,,Má teplotu a vypadá to, že mu nejde ze sebe dostat žádnou elektrickou energii," informovala Cynthia Ashe okamžitě. ,,Skoro bych řekla, jakoby byl paralyzován, ale silněji než normálně."
,,Ach, Pikachu," zabědoval Ash potichu. Cynthia položila Pikachu pomalu na zem a přiklekla si k němu. Sáhla do kapsy, ze které vyndala malou krabičku od léků. Otevřela ji a vyklepla si na ruku pět podlouhlých rudých tabletek. Otevřela Pikachu tlamičku a vsypala mu do ní všechny prášky.
,,Co to je, Cynthie?" zeptal se Ash zvědavě. Vypadalo to trochu jedovatě.
,,To jsou tablety proti paralýze z třešňových bobulí. Při normální paralýze se podávají jen dvě, ale jak jsem řekla, tohle není normální paralýza," vysvětlovala. ,,Takhle to hned nespolkne..." zašeptala zamyšleně a pak se podívala na Ashe. ,,Neměl bys náhodou nějakou vodu?"
Ash si sundal batoh ze zad a začal se v něm přehrabovat. Po chvilce vyndal flašku plnou vody. Podal ji Cynthii. Ta ji otevřela, nadzdvihla Pikachu hlavu a pomalu mu trochu nalila do tlamičky. ,,Mělo by se to rozpustit během chvilky," řekla podávajíc mu flašku zpět. ,,Mám ale spíš obavy z té horečky, musíme ho něčím zchladit..." zamyslela se.
,,Já bych možná věděl," vyhrkl najednou Ash a sáhl k opasku. Cynthia ho zvědavě sledovala. ,,Buizele, volím si tebe!" vyhodil do vzduchu pokéball, ten se otevřel, takže teď před nimi stál oranžový pokémon připomínající lasičku s dlouhým dvojitým ocasem. ,,Použij vodní puls vysoko nad sebe a zmraz ho ledovou ránou!" ukázal Ash rukou nahoru.
,,Bui, bui," přikývl Buizel a udělal přesně to, co Ash chtěl. Mezi dlaněmi zformoval vodní puls, který vystřelil do výšky, následně se Buizel pořádně odrazil, kolem zatnuté pěsti se mu objevil světle modrý třpytivý vír, a udeřil do vodního pulsu. Ten se v ten moment změnil na kus ledu. Když ovšem dopadl na zem, nerozbil se, jak Ash očekával.
,,Tak to sem nedomyslel," podrbal se na hlavě Ash. Cynthia, která to celé se zájmem sledovala, vstala, přešla k Ashovi a položila mu ruku na rameno.
,,Náhodou to byl skvělý nápad," ocenila ho s úsměvem. ,,Stačí ho jen dovést k dokonalosti," mrkla na něj. Poté se otočila na Buizela. ,,Buizele, prosím, rozbij ten led svou zvukovou ránou," promluvila k němu mile. Ash vykulil oči, stejně tak Buizel. Ten zároveň čekal na reakci svého trenéra.
,,Jen do toho," řekl Ash konečně. Jak se zdálo, Cynthia ví o pokémonech opravdu hodně, když i ví, co mohou ovládat za útoky. Buizel přikývl, vyskočil a prudce švihnul ocasem. Zvuková rána roztříštila led na malé kousky.
,,Výborně, Buizele!" ocenil Ash okamžitě svého pokémona. Namířil na něj jeho pokéball. ,,Mockrát děkuju, teď se vrať." Buizel zkřížil hrdě ruce na prsou a zmizel s červeným světlem uvnitř pokéballu. Cynthia se dívala zamyšleně na kopičku ledu. Ash si toho všiml. Nevypadalo to, že by se chystala k dalšímu činu a on upřímně nevěděl, co dělat. ,,Cynthie?" oslovil ji. Nepatrně sebou trhla. Chvilku se na něj jen dívala, než konečně promluvila.
,,Já jen..." začala. ,,Nemáme nic, do čeho bychom ten led zabalili..."
Ash se zamyslel. Žádný sáček s sebou bohužel neměl ani žádný kus hadru. A pak ho to napadlo. Nebyl to nejlepší nápad, ale byl to jediný nápad. Nejistě se podíval na Cynthii, vypadala, že je opět zahloubaná ve vlastních myšlenkách a koukala na Pikachu. Rozhodl se prostě k činu. Sundal si bundu a čepici, a pak si jednoduše přetáhl triko přes hlavu.
To už Cynthia zpozorněla. Podívala se na něj s nepatrným úšklebkem a nazdvihla obočí. Ash zrudnul jako rajče, ale pokračoval ve své činnosti dál. Rozložil tričko na zem a nandal na něj led, který do něj pečlivě zabalil.
,,To nebyl špatný nápad," pokývala hlavou uznale Cynthia. ,,Ale takhle pravděpodobně nastydneš." Sehnula se pro Ashovu bundu, kterou mu podala a zároveň od něj převzala ledový obklad. Došla k Pikachu. Podepřela mu hlavu, aby mu pod ní mohla dát obklad.
,,Mělo by se mu udělat líp," informovala a otočila se opět na Ashe. ,,Víc pro něj teď bohužel udělat nemohu," dodala omluvně.
,,Udělala jste toho tolik, že nevím, jak vám mám poděkovat, Cynthie," usmál se na ni Ash a oblekl si bundu. ,,Bez vás by Rakeťáci vyhráli a já bych asi ještě ležel někde na zemi," přiznal. Jen přikývla.
,,Musím se nyní vrátit. Nechala jsem si věci kousek od místa, kde jsem tě našla," řekla pak a sáhla pro pokéball pod pláštěm. ,,Nehodlám tě tu nechat napospas osudu, ještě nevím, jestli jsi v pořádku ty," dodala, když viděla Ashův blednoucí výraz a zasmála se. Elegantně odhodila pokéball a z něj vylétl se zařváním opět Garchomp. ,,Vrátím se do maximálně dvou hodin." Přišla ke Garchompovi a nasedla na něj, když se sehnul. ,,Och a ještě něco," vzpomněla si pak. Sáhnula pro další pokéball. V mžiku se před Ashem zjevil Lucario. ,,Bude na tebe dávat pozor, vycítí, když by hrozilo nebezpečí a umí mě kontaktovat," vysvětlila.
Ash nebyl schopen slova. Byl trochu zmatený. Nevěděl, co má dělat. Neměl tušení, jestli bude Pikachu v pořádku a jediný člověk, na kterého se pravděpodobně mohl spolehnout, mu tu místo sebe nechává jako náhradu svého pokémona. Lucario byl skvělý pokémon, ale byl to stále pokémon a ten, kdyby se Pikachu něco stalo, by jistě nevěděl, co dělat.
,,Jen klid, Ashi," promluvila ještě Cynthia uklidňujícím tónem. ,,Všechno bude v pořádku. Chápu, že máš možná pár otázek a já ti je ráda zodpovím, jakmile dorazím zpět, dobře?"
Ash tedy přikývl. Co jiného mu také zbývalo.
Cynthia se na něj naposledy usmála a pak už s Garchompem vzlétli vysoko nad les. Během pár vteřin zmizeli Ashovi z dohledu úplně.
Odpoutal zrak od oblohy a přišel k Pikachu. Jen tak si vedle něj lehl na zem s rukama pod hlavou. Vyhledal očima Lucaria. Ten se usadil k nedalekému stromu, kde si sedl do tureckého sedu, a zdálo se, že medituje. Přenesl pozornost zpět ke svému pokémonovi.
,,Pikachu, prosím, buď v pořádku," zašeptal dívaje se na něj. Oddechoval již klidněji. Najednou se opět ozvala Ashova bolest hlavy. Nebylo to nic strašného, ale ani nic příjemného. Rozhodl se, že se pokusí usnout. Pokud Lucario opravdu drží stráž, nemusí se ničeho obávat. Zavřel oči a za chvilku už byl ponořen do světa snů.
Zdálo se mu, že je před ním obří zápasiště. Viděl sebe a Pikachu a siluetu přicházející přímo naproti němu. Už ale nevěděl, o koho jde. Sen se mu rozplynul, aby ho mohl vystřídat další ze spousty snů, které se v noci zdávají, jen si je člověk nepamatuje.

Pokračování příště...

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama