Cynthia the Sinnoh League Champion
and
someone whose beauty is matched by her strength.

Kapitola 1.: Setkání s Elitou

16. března 2013 v 18:23 | Cynthia the Champion |  Pokémon: Cesty v Sinnohu
Rozhodla jsem se, že již dnes zveřejním první kapitolu povídky, která nese název ,,Pokémon: Cesty v Sinnohu". Není to krátké, nečekejte ode mě povídky o jednom odstavci, jak to na některých blozích chodí, mám svá pravidla, co se týče délky kapitol.
A co vás čeká? V této kapitole, jak již napovídá název, se Ash poprvé setká s Elitou. Co když ale Ash vůbec neví, kdo jsou členové elity? A co když nemá ani tušení, kdo je ona krásná blondýnka, která si s nimi povídá? Čtěte a zjistíte ;). Dobrodružství právě začíná...


Setkání s Elitou

Ash Ketchum z města Pallet stál se svým partnerem Pikachu před nádražím. Jízdní řád mluvil jasně.
,,To ne! Další vlak jede až zítra, Pikachu..." sděloval svému pokémonovi zdrceně.
,,Pika, pi..." přikývl Pikachu se zklamaným výrazem. Ash se otočil čelem vzad a rozhlédl se. Okamžitě zůstal zírat s otevřenou pusou před sebe. Na druhé straně podlouhlého náměstí, na kterém se nacházel, se tyčila obrovská budova.
,,To je zápasová aréna!" v Ashových očích se objevily plamínky odhodlání. Najednou už se necítil tak mizerně. ,,Pojď, Pikachu, musíme tam jít!" řekl svému kamarádovi a rozběhl se napříč celého náměstí.
Už-už chtěl vběhnout do dveří budovy, když vtom mu do cesty vstoupil ve vínově červené oděný muž a autoritativně natáhl ruku proti Ashovi.
,,Tam nemůžete, mladý muži. Zápas již dávno začal."
,,Cože?!" vyjekl Ash a zoufale vykulil oči. ,,Ale já musím dovnitř," snažil se protestovat, ale muž byl neoblomný.
,,Je mi líto. Snad příště."
,,Pika, pikachu..." ozval se ze země Pikachu a díval se na Ashe.
,,Máš pravdu, Pikachu, je to nefér, ale nedá se nic dělat," uklidňoval ho. ,,Pojď, dáme si něco k jídlu," dodal a zamířil do budovy vedle. Jak je možné, že má teď takovou smůlu? Nejprve vlak a teď, když má možnost vidět zápas, tak tam nemůže. Doufal, že alespoň bude místo na přespání v pokémonském středisku. Zastesklo se mu po Brockovi a Dawn. Oni by věděli, co dělat, prostě by našli nějaký dobrý program na zabití času. Bude si holt muset vystačit sám. Otevřel dveře restaurace. Byla dočista prázdná až na ženu za pultem.
,,Tady nikoho nenajdeš," řekla. ,,Ale můžeš se samozřejmě najíst. Všichni z města jsou pravděpodobně na zápase." Ash se sesunul na zem v anime stylu. Samozřejmě, že jsou na zápase, přece by si nenechali něco takového ujít. Na rozdíl od něj.
,,Můžete mi, prosím, přinést co největší talíř čínských nudlí?" zeptal se a posadil se. Usmála se a odběhla do kuchyně.

,,Mňam! To byla dobrota, že jo, Pikachu?" pochvaloval si Ash drže se rukou za břicho a s blaženým úsměvem na rtech.
,,Pikááá," přikývl a stejně jako jeho trenér se chytil za bříško.
,,Měli bychom..." začal Ash, ale větu nedokončil, protože jeho pozornost upoutal dav lidí vycházejících z arény. ,,Hele, to vypadá, že už je konec," poznamenal. ,,Pojďme se tam podívat, třeba nám někdo řekne, co to bylo za zápas." Rozběhl se tedy k hloučku lidí. ,,Promiňte," zastavil Ash nějakého pána. ,,Ten zápas, co tu probíhal... co to bylo?" zeptal se, ale raději kdyby mlčel. Pán na něj koukal jako na idiota.
,,Ty to nevíš, že jednou za rok se zde koná zápas mezi nejlepšími trenéry v oblasti Sinnoh?" Ash zůstal stát jako opařený.
,,Co? A to jako bylo tady a dneska?" Pikachu se podrbal na hlavě.
,,Ach, chlapče, měl by sis to dostudovat," řekl pán ,,ochotně" a dál už mu nevěnoval pozornost. Ash se sklesle dobelhal k nejbližší lavičce, kde se rozvalil. Pikachu si sedl vedle něj.
,,Proč se tohle musí stávat zrovna nám?" povzdech si Ash. Zůstal sedět na lavičce ještě nějakou chvíli a přemýšlel, co dál. Sledoval lidi opouštějící arénu a sem-tam zaslechl, jak to například byl nezapomenutelný zážitek, což mu opravdu ,,zvedlo" náladu. Když už to vypadalo, že jsou všichni pryč, rozhodl se jít konečně do pokémonského střediska. Slunce už skoro zapadalo.
,,Jdeme, Pikachu," zvedl se z lavičky. A v tu chvíli uslyšel ještě jednou otevření dveří. Ven vyšlo pět osob a jedna z nich upoutala okamžitě Ashovu pozornost. Byla to blondýnka, její vlasy sahaly až někam ke kolenům. Na sobě měla překrásné černo-bílé šaty. Zatím jí sice neviděl do tváře, ale už tak se mu moc líbila. Slunce jí dokonale ozařovalo. Povídala si s těmi ostatními - se starší ženou a třemi muži. Pokusil se nenápadně zaposlouchat do jejich hovoru.
,,... pořád někam musíš," říkal muž s červenými vlasy. Zdálo se, že mluví právě k oné blondýnce. ,,Mohla by sis na nás udělat čas i mimo tvé povinnosti."
,,Notak, Flinte," promluvila starší žena a provrtala Flinta káravým pohledem. ,,Pokud nemá čas, nemůžeme ji nutit."
,,Někdy příště," ozval se milý ženský hlas. To byla ona. Ash skoro nedýchal.
,,Máš recht," uchechtl se muž se zelenými vlasy. ,,Stejně by z toho Flint zase udělal párty stylu ,,kdo vypije nejvíc" jako posledně," dodal a dloubnul do Flinta loktem.
,,To mi stačí k tomu, abych nelitovala nepřítomnosti," zasmála se blondýnka.
,,Také se asi nezúčastním, chlapci, na tohle mě už neužije," starší žena se zatvářila nevinně.
,,Ale notak, Berto," zaúpěl Flint.
,,To vypadá, že bude lepší to rozpustit," promluvil tichým hlasem muž s fialovými vlasy. ,,Mimochodem, zdá se, že nás někdo pozoruje." Jakmile to dořekl, Ash věděl, koho má na mysli.
,,Pikachu, dělej, že se mnou mluvíš," zašeptal. Pikachu nejprve nechápavě zamrkal, ale pak opravdu začal předvádět scénku, jakoby měl hlad.
,,Ne, Pikachu, už jsme jedli!" řekl Ash schválně hodně nahlas. Flint se zatvářil znuděně.
,,Tyhle vlezlý fanoušky fakt miluju..."
PLESK!
Přistál mu na hlavě pohlavek od Berty.
,,No co?" ošil se a věnoval Bertě ublížený pohled. Než ta ale stihla něco říct, promluvila blondýnka.
,,Musím už jít," a otočila se k odchodu směrem k Ashovi. ,,Tak zase někdy," zavolala ještě přes rameno.
,,Měj se," řekli všichni unisono. Ash se od ní, jak k němu šla, snažil odtrhnout pohled, ale marně. Čím blíž byla, tím víc mu srdce tlouklo o hrudní koš, div mu nevyletělo z těla. Když Ashe míjela, věnovala mu nepatrný úsměv. Ten pohled, který na něj přitom vrhla, ho přimrazil na místě. Měla nádherné šedé oči... tedy, viděl jen levou část tváře, přes druhou jí splýval pramen vlasů. Mířila k pokémonskému centru. Tam chtěl i on, jenže... teď mu bylo trapné jít za ní. Chvíli počká, než bude z dohledu.
,,No, tak se asi rozejdeme, co?" zaslechl zase Ash Flinta. Zpozorněl. ,,Hej, prcku!" houkl na něj. Ash přitom oslovení nabral mírně rudou, ale otočil se, aby se neřeklo. Ať byl tenhle chlapík kdokoliv, Ash z něj měl trochu vítr.
,,Já?" zeptal se přiblble a ukázal na sebe. Pikachu si připlácl packu na čelo.
,,Je tu snad nějakej jinej prcek?" zeptal se ho poněkud povýšeně Flint a pokračoval. ,,Přestaň nás špehovat. Jestli chceš autogram, tak..."
PLESK!
Další pohlavek od Berty opět úspěšně zasáhl cíl.
,,Dost! Nech si už svoje ,,elitní poznámky", měl bys být rád, že tě někdo obdivuje!" kárala ho. Ash to absolutně nechápal. Fanoušek? Autogram?
,,Počkat," ozval se. ,,Promiňte, ale já vůbec nevím, kdo jste," řekl popravdě. Zůstali na něj překvapeně zírat a Ash se teď cítil vážně trapně. Měl by snad vědět, kdo jsou?
,,Raději už běžte, já mu to vysvětlím," požádala Berta své společníky. Ti přikývli a vydali se k restauraci.
Ash zůstal trochu vyděšeně koukat na Bertu.
,,Omlouvám se za něj, Flint už je prostě takový," usmála se a pokynula mu, aby si s ní sedl na lavičku. Učinil tedy tak. Když si k němu přisedla, rozhodl se pro otázku.
,,O čem to mluvil? Já po něm vážně nechtěl žádnej autogram," snažil se vysvětlit. ,,Jen jsem chtěl vědět, co to bylo za zápas, tak jsem čekal a..." Berta zvedla ruku, aby ho umlčela.
,,Takže ty opravdu nevíš, kdo jsme?" zeptala se pro ujištění. Ash zavrtěl hlavou. Berta se rozesmála. Teď si připadal vážně pěkně hloupě. ,,Ještě nikdy jsem nepotkala nikoho, kdo by nás neznal, proto mě to pobavilo," vysvětlovala. ,,My jsme členové Elitní čtyřky." Ash vykulil oči. Takže proto mluvil o fanoušcích a autogramech. ,,Dnes se zde konal každoroční turnaj, kde jsme zápasili právě my," pokračovala sledována Ashovým překvapeným pohledem.
,,A já jsem to prošvihnul?" vyslovil otázku, ve které bylo snadné poznat, jak zoufale se cítí.
,,Zdá se," řekla. ,,Ale hlavu vzhůru," položila mu ruku na rameno. ,,Není to první ani poslední takový turnaj, který se koná," snažila se ho povzbudit. Pak vstala a zhluboka se nadechla. ,,Nu, měla bych taky jít, je to už chvilka, co jsem nejedla."
,,A já bych měl jít do pokémonského střediska," vzpomněl si Ash a podrbal se na hlavě s úsměvem na rtech.
,,To bys jistě měl," přikývla. ,,Ráda jsem tě poznala... ehm... Jak se vůbec jmenuješ?" zeptala se.
,,Jsem Ash," zasmál se červenaje se jako rajče.
,,Tak tedy, Ashi, měj se hezky," mrkla na něj a zamířila k restauraci, kam předtím zašli její kolegové.
,,Vy taky!" zavolal rychle Ash a zamával. Pak zůstal jen stát a koukat.
,,Potkali jsme Elitní čtyřku, Pikachu..." řekl zasněně. Hned ale zbledl. ,,Čtyřku... to ale..." Pomalu mu začal docházet jeden ,,malý" detail. ,,Elitní čtyřka má čtyři členy!" téměř vykřikl. ,,Pikachu, jich ale bylo pět!" Pikachu se podrbal na hlavičce.
,,Pikapi, pika, pikachu..." Ash se sesunul na zem v anime stylu.
,,Kdo ale byla ona?" ptal se sám sebe. ,,Pikachu, pojď, třeba jí ještě stihneme ve středisku!" prohlásil sebejistě, vyskočil na nohy a rozběhl se do pokémonského střediska.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ell Black Ell Black | Web | 23. března 2013 v 13:49 | Reagovat

Super začátek, okamžitě jdu číst pokráčko :-D

2 Hatesh Hatesh | 13. dubna 2013 v 0:16 | Reagovat

Hm, zajímavé a neobvyklé, avšak osvěžující. I když mi to připadá podivné, jak se Ash chová a rudne.
Nicméně, líbilo se a zřejmě mě to inspiruje k pokračování ve vlastní tvorbě :D

3 Sony Angel Sony Angel | E-mail | 28. června 2013 v 23:07 | Reagovat

,,Tyhle vlezlý fanoušky fakt miluju..."
PLESK! :DDDDD To mě pobavilo :D

4 Nebeská Nebeská | Web | 30. července 2013 v 18:30 | Reagovat

Opravdu překvapující. Slohově vcelku dobré, ale dějová náplň na úrovni malého dítěte. Jen by mě zajímalo, kolik lidí to čte a kolik jim je let.
Protože ti největší fanoušci ještě číst neumějí a pokud ano, stejně by nepochopili, o co jde...

5 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 25. srpna 2016 v 11:20 | Reagovat

[4]: Největším fanouškům je kolem dvaceti, drahá Kall, a vyhrávají světové turnaje v pokemonu. Breeding, competitive play, ale to ti jistě nic neříká. Nemám tušení, proč se do toho musíš navážet a vůbec proč čteš něco, co považuješ už z originálu jako něco pro děti, který ani neumí číst. Příště se komentáře třeba... Zdrž? Když nemáš nic lepšího, co bys řekla. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama